Hirttosilmukka ravintolan katossa suututti asiakkaat – ”Se on käytöstä poistettu johto eikä mikään koriste”

Jos menisit ravintolaan syömään ja näkisit paikan katossa hirttosilmukalta näyttävän tekeleen, miten reagoisit siihen?
Sellaisen on huomattu olevan erään ravintolan katossa paikkakunnalla nimeltään East Windsor, joka sijaitsee Connecticutissa. Paikan asiakkaat ovat loukkaantuneet siitä niin paljon, että osa ei välttämättä aio käydä tässä ravintolassa enää koskaan.
Onko tämä jo vähän liian tosikkomaista, koska suomalaisia asiakkaita tällainen voisi vain huvittaa? Eikä silmukka ollut siellä sen takia, että se esitti hirttosilmukkaa. Se oli vain käytöstä pois otettu johto, joka oli solmittu, jotta se ei roikkuisi liian alhaalla.
Asiakkaat eivät edes uskoneet tätä selitystä, vaan ovat edelleen hyvin vihaisia tästä. Minkähän he sitten uskoivat olevan tälle syynä. Aika erikoista, jos ravintola olisi halunnut koristella katon hirttosilmukalla ihan tahallaan.
Toki katossa oli oikeasti myös koristeita, joihin se olisi voinut kuulua mukaan. Koska ainoa kuva, joka tästä ns. hirttosilmukasta on esitelty, on aika suttuinen, on täältä Suomesta käsin vaikea selvittää, että kuka on oikeassa.
Näet tämän suttuisen kuvan täältä CNN:n sivuilta.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Tyhmä tyyppi voittaa viisaan – ihan pokkana, ilman hajua asiasta!
- Nainen kirjoittaa jäähyväiset – saa vastaukseksi pilkallisen tanssin
- Ossi ja juhannuksen epäsuhtaiset juomat
- Feissarimokat: Keskuudestamme poistunut mummo otti yllättäen yhteyttä
- Nainen keksi: Näin uimarenkaasta pääsee nopeasti eroon
- Feissarimokat: Mikä suomalainen sana alkaa nen -tavulla? katso erikoinen vastaus
- Päivän vitsi: Bussikuskin outo tapa – siksi bussi oli joko myöhässä tai etuajassa
- Päivän vitsi: Ladaakin voi ladata
- Nämä niksit eivät sovellu Pirkkaan: ”Jos kahvi ei enää piristä, kaada kuppi…”
- Rantavahti on kateellinen ja typerä – sillä on myös peruna takamuksissa
- Rantavahti on kateellinen ja typerä – sillä on myös peruna takamuksissa
- Päivän vitsi: Koulussa kysellään liikaa – Esko saa korvapuustin
- Päivän vitsi: Gynekologi olikin maailman paras maalari
- Sisäkkö paljastuu eteväksi – puutarhuri sai samalla potkut
- Feissarimokat: Mikä suomalainen sana alkaa nen -tavulla? katso erikoinen vastaus
- Ossi ja juhannuksen epäsuhtaiset juomat
- Päivän vitsi: Lapsi luulee mummolla olevan erikoistaitoja
- Jokaisella ammatilla on oma ammattitauti – katso mikä omasi on