Mies kiipeää Eiffel-torniin – katso uhkarohkea video
James Kingston on Iso-Britannialainen hurjapää, joka on tunnettu hulluista ja pelottavista kiipeilyvideoistaan. Kingston on aiemmin kiipeillyt moniin korkeisiin rakennuksiin ja nostureihin niin Euroopassa kuin maailmallakin. Eiffel-torniin kiipeäminen on ollut miehen suunnitelmissa jo pidempään ja nyt hän on viimein onnistunut toteuttamaan tämän hullun stuntin.
James kertoo youtube kanavallaan, että alkuperäinen ajatus oli ostaa liput tornin toiselle tasanteelle ja pyrkiä kiipeämään sieltä ylöspäin. Paikka oli kuitenkin liian täynnä turisteja, jotta tempun olisi voinut suorittaa huomaamattomasti. Tästä syystä Kingston joutui odottamaan tornin sulkeutumista turisteilta ja illan pimentymistä. Viimein kello 1:00 aamuyöllä Kingstonin ryhmä lähti kiipeämään maan tasolta ylöspäin. Alkumatkan miehet joutuivat kiipeämään pimeässä, mutta lopulta Kingston saavutti näköalatasanteen, joka oli valaistu. Uhkarohkealla videolla näkyy Eiffel-tornista avautuvat uskomattomat maisemat.
Kingston löytää Eiffel-tornin korkeuksista myös sisälle vievän oven ja päättää kokeilla onko se lukossa. Ovi avautuu ja antaa hälytyksen. Kingston kuulee välittömästi vartioiden radiopuhelimet ja päättää piiloutua tornin rakenteisiin. Kingston kiipeilee tornissa aina aamuun asti, jolloin nähtävyys avataan jälleen turisteille. Tämän jälkeen Kingston päättää kiivetä alas ja antautua alhaalla odottavalle virkavallalle. Mies viedään käsiraudoissa putkaan. Kuulustelujen jälkeen hänet päästetään kuitenkin vapaaksi ilman sakkoja, kunhan mies lupaa olla tulevaisuudessa kiipeilemättä kiellettyihin paikkoihin Pariisissa.
Hullu ja uhkarohkea video Eiffel-tornin kiipeilystä
https://www.youtube.com/watch?v=mdHD8ZCIC_M Jaa video myös kavereillesi.LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Feissarimokat: Sara saa bussissa hullun maineen – helppoa
- Lapsi luulee mummolla olevan erikoistaitoja – no onko?
- Feissarimokat: Päiväkahvit ja muut joillekin epäselvät termit
- Feissarimokat: Lahdessa taitaa olla pulaa äidinkielenopettajista?
- Feissarimokat: Vihannes korvasi vihanneksen – nainen suuttui
- Feissarimokat: Tekokynttilät ovat liian aidon näköisiä?
- Feissarimokat: Poikaa ei kiinnostanut koulu – hulvaton teko
- Feissarimokat: Taas uusia sanavääntelyitä!
- Eskon muisti petti – vai sittenkin näkö?
- Feissarimokat: Tytön uikkareista löytyy kala – ”Pistäpä tyttö narun päähän…”
- Vaimon vitsi meni läpi tai niin hän luuli – joutui lopulta itkemään
- Miehen taskusta löytyy hevosen puhelinnumero – paha juttu
- Feissarimokat: ”Olen jumissa, koska kävelymatkaa on 2 km”
- Feissarimokat: Petri kertoo hulvattomasta bussimatkastaan kirjan kanssa
- Kallen matikan numero nousee, koska paloauton sireenit ulvovat
- Oho, hän on itsellekin liian kallis
- Feissarimokat: Helle sekoitti jo päät näin pahasti, että menettää kengät?
- Feissarimokat: Päiväkahvit ja muut joillekin epäselvät termit