Tässä ravintolassa maksat huonosta palvelusta ‒ katso mistä on kyse!
Elämme aikaa, jolloin mitä tahansa voi tapahtua. Juuri kun luulit nähneesi kaiken, seuraavassa hetkessä bongaat keski-ikäisen miehesi jahtaavan Pokemoneja takapihallanne. Mitä täällä oikein tapahtuu?
Varsinkin rapakon toisella puolen osataan keksiä vaikka mitä, ja usein saammekin nähdä esimerkiksi telkkarista näitä ”helmiä”, joita myös uudenlaisiksi TV-formaateiksi kutsutaan. Nyt Yhdysvalloissa on laajalle levinnyt ravintolaketju, jossa maksat huonosta palvelusta! Kyllä, ravintolan työntekijät saavat palkkaa siitä, että he aukovat päätään asiakkaille ja nolaavat heitä niin sanallisesti kuin myös esimerkiksi pilkkaavilla teksteillä varustetuilla hatuilla.
Dick’s Last Resort -niminen ravintolaketju on niittänyt mainetta erikoisella konseptillaan, mutta työntekijöiden päänaukomiset eivät ole karkottaneet asiakkaita vaan päinvastoin! Holly Peters, koulutusjohtaja, sanookin erään jenkkiläisen televisiokanavan haastattelussa, että ihmisillä on eri käsitykset mitä töykeä tarkoittaa, ja että se kuuluu pelin henkeen, että asiakkaat ja tarjoilijat heittävät toisistaan hurjaakin läppää puolin ja toisin.
Miltä ravintolassa näyttää, millainen siellä on meininki ja miten asiakkaat suhtautuvat? Alla olevalta videolta näet mistä oikein on kyse! Huomaat myös, että vaikka konsepti onkin hurja, asiakkailla on todellakin hauskaa!
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Feissarimokat: Nämä Annet ovat liian usein vaaraksi liikenteessä
- Feissarimokat: Kamalia kitupiikkien hankkimia joululahjoja
- Feissarimokat: Mitä hillua tarkoittaa?
- Feissarimokat: Missä maailmassa Katia oikein elää?
- Feissarimokat: Nämä matkat jäivät typeryyden takia kokematta
- Jodel-mokia: Kastelin vahingossa kaktusta
- Feissarimokat: ”Apua, mitä kieltä Ruotsissa puhutaan?”
- Feissarimokat: Saksalainen itsepalvelukassa hämmentää – ”Kuitteja tulostuu kolme”
- Elina mokasi itsepalvelukassalla – häpeä ajoi kuukauden kauemmas kauppaan
- Hyi! Mies pesi astianpesukoneeseen kuulumattoman asian
- Nainen selvittää autovarkaasta asian – ei tee tiedolla mitään
- Feissarimokat: Nämä matkat jäivät typeryyden takia kokematta
- Feissarimokat: Pyydettiin i-kirjaimella alkavia tytön nimiä – jokin ei täsmää
- Feissarimokat: Nämä Annet ovat liian usein vaaraksi liikenteessä
- Elina mokasi itsepalvelukassalla – häpeä ajoi kuukauden kauemmas kauppaan
- Feissarimokat: Missä maailmassa Katia oikein elää?
- Feissarimokat: Mitä hillua tarkoittaa?
- Feissarimokat: Kamalia kitupiikkien hankkimia joululahjoja