Tinder deittailun 5 vaihetta, jotka ovat tuttuja kaikille tinder käyttäjille

Tinder on supersuosioon niin maailmalla kuin Suomessakin noussut älypuhelinsovellus, jossa sinkut voivat etsiä deittiseuraa kuvallisen profiilin avulla. Sovelluksessa etsitään itselle sopivaa paria ja molempien osapuolten ”tykättyä” toisesta avautuu keskusteluyhteys ”mätsien välille”.
Tinder-treffailu onkin täysin oma maailmansa ja kaikki tinder-treffejä kokeilevat joutuvat käymään läpi seuraavat kiusalliset, mutta toisaalta niin hauskat vaiheet.
Käy katsomassa Tinderin parhaat -sivustolta varoittavia esimerkkejä, miten sovelluksessa EI kannata käyttäytyä ja nappaa tästä vinkit treffailuun.
1. ”Mätsäys” eli tinder parien etsiminen
Tässä vaiheessa etsit vielä täydellistä Tinder paria. Itsellesi parhaat vaihtoehdot kuitenkin harvoin päätyvät pareiksi asti. Tässä vaiheessa hätäisimmät saattavat jo ajautua epätoivoon, eikö minulle löydy yhtään hyvää mätsiä? Kun viimein saat ensimmäiset Tinder parisi, on aika tutkia vaikuttavatko he sittenkään yhtä sopivilta kun olit ajatellut. Pitäisikö vielä jatkaa selaamista vai ottaa yhteyttä uuteen Tinder pariin?
2. Ensimmäinen yhteydenotto
Ensimmäinen yhteydenotto on kriittinen vaihde Tinder-treffailussa. Miten saat tehtyä vaikutuksen vastapuoleen olematta kuitenkaan liian ahdisteleva, huomionhakuinen tai epätoivoiselta vaikuttava. Et saisi myöskään käyttää liian tavallisia aloituksia jotta erottuisit joukosta.


LUE MYÖS:
1 EUROLLA 30 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 30 ilmaiskierrosta peliin Le Bandit
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Turussa on liikaa? e-kirjaimeen loppuvia eläimiä – tässä todiste
- Mummon lehmä on Volvoakin nopeampi
- Feissarimokat: Tässä taloyhtiössä ei saa auttaa naapuria – mitä ihmettä?
- Feissarimokat: Lahjan arvo kertoo suhteen tilan tai ystävyyden laadun?
- Nainen tuo lääkäriin väärän näytteen – pilaa miehen ruokatunnin
- Feissarimokat: Massimuijan varallisuus puhuttaa – voiko rikas ajaa halvalla autolla?
- Väinö astuu linja-autoon Siilinjärvellä – saa yllättäen huonoa palvelua
- Feissarimokat: Raskaushimoja – ”Saatoin nuolaista telkkaria ku siellä pöllys hiekka…”
- Äidin suku ei polveudukaan apinoista
- Maalaisisäntä on ensimmäistä kertaa kaupungissa – löytää itsestään vitsiniekan
- Feissarimokat: Jan kostaa naapurikyttääjälle makealla tavalla
- Feissarimokat: Mies kosii ja haluaa sormuksen lastensa takia takaisin
- Mies maistaa vaimon keittoa – ei olisi kannattanut
- Päivän vitsi: Paavon päiväkoti käy retkellä – äiti pelästyy sen tapahtumista
- Feissarimokat: Ada eksyy kauppamatkalla – tilanne eskaloituu ja jo naurattaakin
- Feissarimokat: Massimuijan varallisuus puhuttaa – voiko rikas ajaa halvalla autolla?
- Feissarimokat: Nimen valinnasta voi tehdä myös vaikean – lue miten
- Päivän vitsi: Matti juo maitokahvia ja Veikolle tulee sen takia kiire