Suojaa jalkasi punkeilta tällä kätevällä keinolla – ötökkä liukastuu eikä tartu kiinni ja sinä näytät hassulta
Punkit tulevat olemaan tämänkin kesän yksi puhutuimmista aiheista, eikä se ole mikään ihme.
Vaikka kyseessä ovat pienet ötökät, voivat ne silti tehdä joistakin maailman kolkista maailman vaarallisempia paikkoja. No toki voi olla vieläkin vaarallisempia paikkoja, mutta jos näitä kamalia otuksia on jossakin paljon, sinne ei ole syytä mennä.
Rokotuksiakin on olemassa, mutta ne eivät estä kaikkien näiden ötököiden aiheuttamia vakavia tauteja. No ihmettelet varmaan, että miksi tästä aiheesta kerrotaan hupisivustolla. Siihen on syy. Ensin pitää kertoa, että tämä niksi saattaa oikeasti toimia. Mutta se vaan kuulostaa aika hassulta.
Eli kun seuraavan kerran menet kävelemään paikkaan, jossa voi olla punkkeja, vedä jalkaan nailonsukkahousut. Ne ovat liukkaat, joten punkit liukastuvat niissä eivätkä jää jalkaan kiinni.
Voit käyttää myös samasta materiaalista tehtyjä polvisukkia, jotka sopivat hyvin myös miesten käyttöön. Se näyttää hauskalta shortseissa, mutta nauru loppuu lyhyeen, jos punkki tarttuu jalkaan. Sukkahousuista voi leikata hihat ja suojata myös käsivarret punkeilta.
Lähde: Land
LUE MYÖS
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Auliksella on kaamea kankkunen – teepussi pelastaisi aamun
- Vaimo on rutannut seteleitä – vain yksi ryppy järkyttää
- Feissarimokat: Lapsi häpäisee äidin kauppajonossa – vain koiranruuan avulla
- Feissarimokat: Mitä jos vauvoille ei enää lässytettäisi?
- Feissarimokat: Taapero pysäytti uimahallin suihkutilassa ajan – kiitokset menevät Lidlille
- Feissarimokat: Anne ei tajua – on vaaraksi liikenteelle!
- Muistattehan, että äitienpäivä on joka päivä!
- Feissarimokat: Maailman hirvein sana selvisi
- Paavon päiväkoti käy retkellä – äiti pelästyy
- Feissarimokat: Tämä päivitys toimii hyvänä ehkäisymenetelmänä?
- Koulussa kysellään liikaa – Esko saa korvapuustin
- Matti juo maitokahvia ja Veikolle tulee sen takia kiire
- Feissarimokat: Haluan kuluttamani rahat takaisin – ei onnistu?
- Rikkaalla rouvalla on riesanaan tottelevainen Börje
- Paavon päiväkoti käy retkellä – äiti pelästyy
- Feissarimokat: Anne ei tajua – on vaaraksi liikenteelle!
- Feissarimokat: Lapsi häpäisee äidin kauppajonossa – vain koiranruuan avulla
- FM: Ruusupuskan kasvattaminen onkin näin helppoa