Ex-vaimon kosto on suloisen ihana lemu

Pariskunta oli eronnut. Naiselta kului ensimmäinen päivä omaisuutensa pakkaamiseen laatikoihin, koreihin ja matkalaukkuihin.
Toisena päivänä hän soitti muuttomiehet hakemaan hänen tavaransa. Kolmantena päivänä nainen istui viimeistä kertaa heidän kauniin olohuoneensa pöydän ääressä kynttilänvalossa. Hän laittoi pehmeää tunnelmamusiikkia soimaan ja nautti puoli kiloa katkarapuja, rasian kaviaaria sekä pullon hyvää valkoviiniä.
Syötyään nainen kiersi jokaisessa huoneessa laittaen joka ikisen verhotangon onttoon sisäosaan kaviaarin kastettuja puoliksi syötyjä katkaravun pyrstöjä. Sitten hän siivosi keittiön ja lähti pois.
Kun mies sitten palasi uuden tyttöystävänsä kanssa taloon, muutaman ensimmäisen päivän aikana kaikki tuntui niin, niin ihanalta. Sitten, pikkuhiljaa, talo alkoi haista. He yrittivät kaikkea mahdollista: siivosivat talon, pyyhkivät paikat kostealla rätillä, tuulettivat koko asunnon. Tarkastettiin, ettei ilmastointikanavissa ollut mitään kuolleita eläimiä, matot vietiin pesulaan, ja ilmanraikastimia laitettiin roikkumaan joka puolelle.
Sitten paikalle tilattiin tuholaisten torjujat, ja huoneiston desinfioinnin ajaksi mies ja tyttöystävänsä joutuivat muuttamaan ulos huoneistosta parin vuorokauden ajaksi. Tämän jälkeen kallis kokolattiamatto jouduttiin uusimaan. Mutta mikään ei toiminut. Ihmiset lakkasivat käymästä kylässä pariskunnan luona. Remonttimiehet kieltäytyivät työskentelemästä talossa.
Kotiapulainen irtisanoutui. Lopuksi he itsekään eivät kestäneet enää pidempään, vaan päättivät muuttaa pois talosta. Kuukauden kuluttua, vaikka he olivat pudottaneet talosta pyydetyn hinnan puoleen, he eivät pystyneet löytämään ostajaa löyhkäävälle talolleen.
Sana levisi, ja lopulta paikalliset kiinteistönvälittäjät kieltäytyivät ottamasta taloa välitettäväksi. Lopulta heidän täytyi ottaa pankista iso laina voidakseen hankkia itselleen uuden talon.
Sitten ex-vaimo soitti miehelle ja kyseli kuulumisia. Mies kertoi koko tarinan löyhkäävästä talosta. Nainen kuunteli kohteliaasti miehen koko vuodatuksen ja sanoi kaipaavansa kovasti vanhaa kotiaan ja sanoi olevansa valmis tinkimään erossa sovittua summaa pienemmäksi, mikäli hän vain saisi vanhan kotinsa takaisin.
Mies ajatteli, että ex-vaimolla ei ollut mitään käsitystä siitä, kuinka paha haju oli, ja hän suostui myymään talon naiselle hintaan, joka oli noin 1/10 siitä, minkä arvoinen talo oli alun perin ollut, mutta vain sillä ehdolla, että ex-vaimo allekirjoittaisi paperit samana päivänä.
Nainen suostui, ja hänen lakimiehensä hoiti paperit kuntoon tunnin kuluessa.
Viikkoa myöhemmin mies ja hänen tyttöystävänsä katselivat hymyillen muuttomiehiä, jotka kantoivat kaikki heidän tavaransa ulos talosta… mukaan lukien verhotangot!!!
LUE MYÖS
Voita 1000€ lahjakortti ruokakauppaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin ruokakauppaan!
- Vitsi: Lahtiset menevät hammaslääkäriin, mutta kumpi onkaan potilas?
- Feissarimokat: Koirat otetaan mukaan kauppaan, vaikka väkisillä ja sitähän tässä ei kysytty
- Nainen tilaa ravintolassa kuumaa vettä ennen ruokaa – syy on erikoinen
- Feissarimokat: Pitääkö väärästä paikasta löytynyt sähköskuutti siirtää?
- Jodel: Todisteita siitä, että kaikki taantuvat lopulta taas teineiksi
- Feissarimokat: ”Arvoisat neidit! Etsitään rikasta ja uskollista vaimoa…”
- Naisen miesystävä yritti mennä pummilla bussiin vai yrittikö?
- Erikoisia faktoja ihmiskehosta: ”Ihmisen hius kestää 3 kilon painolastin…”
- Feissarimokat: Tältä kuulostaa, kun naapurin kyttääminen menee liiallisuuksiin
- Feissarimokat: Totuus kaalista paljastuu Iinalle eikä hajukaan miellytä
- Naisen päiväkirja: ”Päätin etten kestä tätä enää vaan otin asian esille…”
- Matkustajakone lentää hirveässä myrskyssä, mutta mies on aina mies
- Feissarimokat: Ei passaa myydä mitään netissä, jos käy töissä tai nukkuu liian pitkään
- Mies kaataa baarissa kurkusta alas kalliit juomat ja maksaa niistä vain euron
- Toimitusjohtaja selittää pitkään syitä ylennykseen – sitä ei tässä tilanteessa olisi tarvittu
- Feissarimokat: Noloista noloimpia tapahtumia busseissa – bussikuski päästi paukkuja
- Mies luulee peittäneensä naamansa partavaahdolla – moka selvisi aika nopeasti
- Tästä syystä yksi vankilaan tuomituista toi mukanaan tamponin