Näistä asioista ovat turistit valittaneet: ”Ranta oli liian hiekkainen, vedessä oli kaloja…”

Turistit valittavat joskus täysin turhasta:
1. Kohteessamme oli liikaa espanjalaisia ihmisiä. Vastaanottovirkailija puhui espanjaa ja ruoka oli espanjalaista. Kukaan ei kertonut meille, että siellä olisi niin paljon ulkomaalaisia.
2. Ranta oli liian hiekkainen. Meidän piti puhdistaa kaikki palatessamme hotellihuoneeseemme.
3. Lomallani Intiaan olin tyrmistynyt, kun lähes jokainen ravintola tarjoili currya. En pidä tulisesta ruoasta.
4. Varasimme retken vesipuistoon, mutta kukaan ei kertonut, että meillä pitäisi olla siellä mukana omat uikkarit ja pyyhkeet. Oletimme, että ne kuuluivat retken hintaan.
5. Puerto Vallartan kauppiaat ovat laiskoja, koska sulkevat kaupat iltapäiväksi. Se pitäisi kieltää, sillä minun täytyy usein ostaa tavaroita siestan aikana.
6. Huomasimme, että hiekka ei ollut samanlaista kuin esitteessä. Esitteessä hiekka oli valkoista, mutta todellisuudessa se oli enemmänkin keltaista.
7. Rannalla ei pitäisi päästää ihmisiä yläosattomissa. Ne veivät mieheni huomion, vaikka hän halusi vain rentoutua.
8. Kukaan ei kertonut meille, että vedessä olisi kaloja. Lapsia pelotti.
9. Esitteessä kerrottiin, että huoneessa on täysin varusteltu keittiö, mutta siellä ei ollut kananmunanleikkaajaa.
10. Olimme lomalla Espanjassa ja meillä oli ongelma taksikuskien kanssa, koska he olivat kaikki espanjalaisia.
11. Tiet olivat epätasaisia ja kuoppaisia, joten emme voineet lukea opaskirjaa bussimatkalla hotelliin. Siksi emme tienneet monista asioista, jotka olisivat tehneet lomastamme hauskemman.
12. Paluulento Jamaicalta Englantiin kesti yhdeksän tuntia, mutta amerikkalaisilla paluulento kesti vain kolme tuntia. Se tuntui epäreilulta.
13. Meidän yksiömme oli huomattavasti pienempi verrattuna ystäviemme kolmioon.
14. Esitteessä luki ”Ei kampaajia alueella”. Olemme tulevia kampaajia, ja siksi meidän palvelemisemme oli muita hitaampaa.
15. Matkaoppaassa pitäisi mainita, että lähikauppa ei myy oikeanlaisia keksejä ja pähkinöitä.
16. Meidän piti jonottaa veneeseen pääsyä ulkona eikä siellä ollut ilmastointia.
17. Matkanjärjestäjän velvollisuus on kertoa äänekkäistä vieraista jo ennen matkaa.
18. Hyttynen puraisi minua. Esitteessä ei ollut mainintaa hyttysistä.
19. Minä ja puolisoni toivoimme varatessamme kahta erillistä sänkyä, mutta silti meidät pantiin huoneeseen, jossa oli yksi iso sänky. Pidämme teitä vastuullisena ja haluamme rahat takaisin, koska tulin raskaaksi. Niin ei olisi tapahtunut, jos olisitte toimineet kuten toivoimme.
Lähde: Huumorikuvat, -videot ja vitsit
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Tyhmä tyyppi voittaa viisaan – ihan pokkana, ilman hajua asiasta!
- Nainen kirjoittaa jäähyväiset – saa vastaukseksi pilkallisen tanssin
- Ossi ja juhannuksen epäsuhtaiset juomat
- Feissarimokat: Keskuudestamme poistunut mummo otti yllättäen yhteyttä
- Nainen keksi: Näin uimarenkaasta pääsee nopeasti eroon
- Feissarimokat: Mikä suomalainen sana alkaa nen -tavulla? katso erikoinen vastaus
- Päivän vitsi: Bussikuskin outo tapa – siksi bussi oli joko myöhässä tai etuajassa
- Päivän vitsi: Ladaakin voi ladata
- Nämä niksit eivät sovellu Pirkkaan: ”Jos kahvi ei enää piristä, kaada kuppi…”
- Rantavahti on kateellinen ja typerä – sillä on myös peruna takamuksissa
- Rantavahti on kateellinen ja typerä – sillä on myös peruna takamuksissa
- Päivän vitsi: Koulussa kysellään liikaa – Esko saa korvapuustin
- Päivän vitsi: Gynekologi olikin maailman paras maalari
- Sisäkkö paljastuu eteväksi – puutarhuri sai samalla potkut
- Feissarimokat: Mikä suomalainen sana alkaa nen -tavulla? katso erikoinen vastaus
- Ossi ja juhannuksen epäsuhtaiset juomat
- Päivän vitsi: Lapsi luulee mummolla olevan erikoistaitoja
- Jokaisella ammatilla on oma ammattitauti – katso mikä omasi on