Syö appelsiini suihkussa ja koet erikoisen aistimuksen

Suihkussa viihdytään hyvin. Monet saattavat ottaa aikaa, kuinka kauan puoliso, lapset tai vaikka seinänaapuri käy suihkussa. Yksi syy on varmasti se, että tässä harrastuksessa kuluu paljon vettä, joka maksaa ja kuluttaa kallisarvoisia vesivaroja.
Jos joku nalkuttaa siitä, että viihdyt suihkussa liian kauan ja pyytää tulemaan pois sieltä heti kun tärkeät suihkutteluun liittyvät asiat on tehty, ota seuraavalla kerralla sinne mukaan appelsiineja. Monet muutkin ovat Purewow-sivuston mukaan tehneet niin. Mutta heillä on siihen hyvä syy, eikä vain se, että sen avulla suihkukäynnistä saadaan pitempi jonkun toisen kiusaksi. Se tekee nimittäin suihkukäynnistä nautinnollisempaa.
Mutta miksi appelsiineja kannattaa ottaa suihkuun mukaan?
Kymmenet tuhannet ihmiset ovat jo jakaneet sosiaalisessa mediassa kokemuksiaan appelsiinipitoisista suihkuistaan. Se mitä appelsiineilla suihkussa tehdään ei periaatteessa ole mitään ihmeellistä. Ne syödään suihkun alla. Syy siihen on appelsiinin maku, joka vahvistuu kuuman höyryävän veden alla. Ja koska suussa olevat limakalvotkin kostuvat suihkussa, saattaa sekin tehdä appelsiinista mehukkaamman ja maistuvamman makuisen. Vesihöyry saa myös tämän sitrushedelmän tuoksut tuoksumaan normaalia voimakkaammilta.
Aika hauska idea, jota kannattaa kokeilla varsinkin nyt, kun on meneillään appelsiinikausi. Kun syöt appelsiinia suihkussa, se voi myös tuntua vähän naurettavalta. Naurua tähän maailmaan tarvitaankin!
Lähde: Purewow
20€ antaa 40€ + 100 ilmaiskierrosta
- Avaa pelitili Caxinolle, niin mahtavat edut ovat sinun.
- Talleta 20€, niin saat 40€ pelirahaa sekä 100 ilmaiskierrosta.
- Tarjous voimassa vain uusille asiakkaille rajoitetun ajan.
- Feissarimokat: Mitä väärää on siinä, kun kiinnittää lapset turvavöihin? Pakkohan vanhempienkin on kotoa poistua…
- Apinat näyttävät muille esimerkkiä – toimivat kuin ihmiset…valitettavasti
- Päivän vitsi: Kuka on suurin herra: Tehtaanjohtaja, kirkkoherra vai puliukko?
- Jaakko käyttäytyy sinfoniakonsertissa kuin olisi sirkuksessa
- Kaennin eri asteet: ”1. aste – ÄLYKÄS”
- Löydä makuusi sopiva juoma: ”Aromi jankuttava, lässyttävä ja maku jahkaava…”
- Pohjalaisten olla-verbin taivutus
- Opetus, kuinka grilliä ja rouvaa ei pidä lämmitellä yhtä aikaa
- Selvitä, osaatko sinä tamperetta vai mitä lie kieltä?
- Feissarimokat: Lihaliemikuutio ei ole kuutio, mutta on löydetty taas yksi väärä kuutio…
- Tällainen nainen olet nimesi perusteella: ”Anna = Anna ei todellakaan anna…”
- Päivän vitsi: Vaimo lähti lomalle ja Sepe joutui heittämään kolikkoa
- Päivän vitsi: Simo puki pimeässä päälleen toisen miehen vaatteet
- Päivän vitsi: Aslakki säikäythää leidin
- Kirpparimyyntiä naisten ja miesten tapaan
- Hirviporukka luuli syövänsä puuroa, mutta emäntä kertoi mitä kulhossa oikeasti oli
- Päivän vitsi: Morsiamen hääyö menee pieleen väärien kokojen takia
- Päivän vitsi: Lääkärin mukaan lorut parantavat ongelmia