Mies kosi naista, mutta miehen sukunimi tekee naisen vastaamisesta vaikeaa
Monet naiset olisivat mielissään, jos heidän mielitiettynsä kosisi heitä.
Myös tämä nainen olisi voinut olla sitä, koska hän selkeästi rakastaa tätä miestä, joka häntä kosi. Mutta miehessä on eräs asia, josta hän ei pidä. Mies ei voi tehdä tuolle asialle itse mitään. Tai voisi ehkä tehdäkin, jos vaihtaisi sukunimeään.
Miehen sukunimi on nimittäin erittäin irstas, joten nainen ei sitä itselleen halua. Nainen pelkää, että hän loukkaa miestä, jos jättääkin oman sukunimensä, vaikka he menisivät naimisiin. Nainen pelkää kuitenkin, että heidän mahdolliset tulevat lapset joutuisivat kiusatuksi tuon sukunimen takia, joten ongelma ei poistuisi, vaikka hän jättäisi oman sukunimensä.
Kaikista helpointa olisi, jos mies ottaisi tämän naisen sukunimen, jolloin heidän lapsensakin saisivat sen. Moni on antanut naiselle hyviä ohjeita. Yksi on se, että nainen voi pitää sukunimensä ja antaa sen myös lapsilleen, vaikka mies ei suostuisi luopumaan omastaan.
Joku on sitä mieltä, että tämä mieskin on varmasti joutunut sukunimensä takia joskus kiusaamisen kohteeksi. Ehkä hän voisi siksi ymmärtää, että nainen ei halua tätä nimeä itselleen eikä lapsilleen.
No mietit varmaan, että mikä tämä sukunimi on, joka viittaa miehen sukuelimeen. No nainen ei ole halunnut paljastaa sitä, koska se on aika harvinainen sukunimi. Hän kertoo kuitenkin, että siinä saattaa olla mukana sana ”cock”, jota käytetään joskus, kun halutaan puhua esimerkiksi peniksestä.
Miksihän nainen ei ole kysynyt tästä suoraan mieheltä? Hänen mukaansa kyse on siitä, että hän ei halua loukata miestään, mutta jossakin vaiheessa hän joutuu sen kuitenkin jollakin tavalla tekemään.
Lähde: Mirror
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Feissarimokat: asiakas on oikeassa – myös kalatiskillä
- Feissarimokat: Voiko enää hauskempaa puhelua saada klo 5 aamulla? – ei voi
- Rouvan auto sammui – mies esitti törkeän kysymyksen
- Tämä aivopähkinä pistää pään sekaisin
- Miksi Esa Ollikaisen on turha yrittää soittaa apua?
- Nimiärsytykset: ”Nimeni on MaijaviivaLiisa”
- Hekö ovat Suomen kamalimmat vuokralaiset?
- Poliisi on pysäyttänyt miehen, jolla onkin oletettua suurempi ongelma
- Feissarimokat: Pyykit jumissa eikä kiinteistöhuolto auta – mitä tehdä?
- Feissarimokat: Isä miellyttää nälkäistä teiniään – epäonnistuu pahimalla mahdollisella tavalla
- Feissarimokat: Neuvolantäti kirjoitti ylös omiaan
- Feissarimokat: Vaimo lämmitti saunan väärän – vain mies sai muistutuksen
- Feissarimokat: Naisen autossa ei ollut ilmastointia – totuus selvisi liian myöhään
- Feissarimokat: Älä siinä syytä kakanhajusta humalaista naapuriasi
- Feissarimokat: ”Jos äiti haluaa pitää vapaata, pitää hän vanhemmuutta työnä?”
- Uskomaton juttu: Vaarin dementia olikin luultua pahempi
- Feissarimokat: Ei Paula, ei tällaista kysytä naapurilta
- Feissarimokat: Isä miellyttää nälkäistä teiniään – epäonnistuu pahimalla mahdollisella tavalla