Näin lunttaat kokeessa jäämättä kiinni – katso nämä nerokkaat lunttausvinkit
Kaikki on sallittua kunhan et jää kiinni, vai miten se meni? Seuraavat kuvat todistavat että nykyäajan opiskelijat ovat toinen toistaan luovempia mitä tulee lunttaamiseen kokeessa. Osaan seuraavista lunttauskeinoista on varmasti käytetty enemmän aikaa kuin itse lukemiseen. Seuraavien sankareiden vinkeillä et jää kiinni lunttaamisesta. Sketsi.net ei kuitenkaan suosittele vilppiä eikä lunttaamista ja uskookin seuraavien kuvien olevan lavastettuja. Eihän kukaan oikeasti lunttaa kokeissa?
Lunttausvinkki kokeeseen tytöille
Seuraava opiskelija on keksinyt melkoisen keinon luntata kokeessa. Nämä kynnet ovat syytä pitää piilossa kokeen valvojalta, sillä kynsiin on kirjoitettu muistiinpanoja.
Seuraavan kuvan mies lunttaa kekseliäästi käyttämällä puhelinta. Toinen hiha on jätetty pulpetille, jotta mikään ei näyttäisi epäilyttävältä
Tämä lunttauskeino on vaatinut tekijältään kekseliäisyyden lisäksi aikaa ja vaivaa. Mies on rakentanut salaluukun eväsmehun kuoren taakse. Tämän lunttauslapun käyttäminen vaatii kuitenkin erityistä varovaisuutta.
Lunttilapun voi piilottaa myös laastarin alle.
Seuraava lunttauskeino sopii erityisesti tytöille. Hameen alle reiteen kirjoitetut muistiinpanot on helppo piilottaa luokkahuoneeseen kävellessä. Tosin myös näiden vinkkien lukeminen kokeen aikana saattaa herättää epäilyksiä muiden luokassa olijoiden keskuudessa.
Viimeinen lunttausvinkki on sketsi.netin suosikki. Kekseliäs opiskelija lunttaa kokeessa itsetulostetun tuoteselosteen avulla. Kuka opettaja ymmärtäisi tarkistaa juomapullon etiketin kokeeseen tullessa. Hienosti naamioitu lunttilappu, joka ei herätä huomiota.
Lunttaamisesta kokeessa kirjoitti ensimmäisenä Collegehumor -sivusto.
Koe tulossa? Jaa vinkit myös kavereillesi:
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Nainen, tämän nimesi sinusta kertoo: ”Anna ei todellakaan anna…”
- Feissarimokat: ”Laitoin unenpöpperössä valkosipulia alapäähän” – aromipesä sai uuden merkityksen
- Tämä ei ole kesän rakkaustarina – vaikka niin luulet
- Näistä asioista ovat turistit valittaneet: ”Hyttynen puraisi minua”
- Vangin vähäisille vieraille löytyy yllättävän hyvä syy
- Mies lupaa ottaa baarissa vain vähän – lopputuloksena on viisisatanen housuissa
- Feissarimokat: Outoja kauppatapoja – ”Housuihin sopiva makkara”
- Feissarimokat: Näitä nolouksia lapset kertovat tarhassa
- Tässäpä hulvaton Windows 95-vitsi
- Feissarimokat: Pyydettiin i-kirjaimella alkavia tytön nimiä – pieleen meni
- Vaimon vitsi meni läpi tai niin hän luuli – joutui lopulta itkemään
- Miehen taskusta löytyy hevosen puhelinnumero – paha juttu
- Feissarimokat: ”Olen jumissa, koska kävelymatkaa on 2 km”
- Feissarimokat: Petri kertoo hulvattomasta bussimatkastaan kirjan kanssa
- Kallen matikan numero nousee, koska paloauton sireenit ulvovat
- Oho, hän on itsellekin liian kallis
- Feissarimokat: Helle sekoitti jo päät näin pahasti, että menettää kengät?
- Feissarimokat: Sara saa bussissa hullun maineen – helppoa