Tuhkat uurnasta keksitaikinaan ja muita outoja omaisten jäännösten käyttötapoja
Opiskelija oli laittanut keksitaikinan sekaan uurnasta löytämänsä isoisänsä tuhkat. Hän syötti keksit opiskelutovereilleen, joista suurin osa ei tiennyt tästä keksien sisältämästä ylimääräisestä aineksesta. He tietysti kauhistuivat, kun saivat myöhemmin tietää mitä kekseissä olleet pienet harmaat hiput olivat olleet.
Isoisän tuhkat on siroteltu jo jokin aikaa sitten viemäriverkoston kautta pitkin ja poikin. Omaisten tuhkille on tehty muitakin outoja juttuja, joista esimerkiksi Mirror -uutissivusto kertoi viimeksi viime viikolla kuinka erikoisiin paikkoihin omaisten tuhkia on siroteltu.
Ehkä normaalein tapa on säilyttää tuhkia uurnassa ja uurnaa takan päällä. Mutta monet etsivät erikoisempia tapoja. Niitä on mm. ammuttu taivaalle ilotulitteiden mukana, heitetty höyryjunan uuniin, pistetty tatuointivärin sekaan, lähetetty ylös taivaalle heliumilmapallon sisällä ja siroteltu yläilmoista käsin laskuvarjohypyn aikana. Tämähän tarkoittaa sitä, että omaisten tuhkia satelee taivaalta meidän päällemme, milloin milläkin tavalla.
Palataan vielä tähän ehkä erikoisimpaan tapaan käyttää omaisen tuhkia, josta myös Mirror aikanaan uutisoi. Keksien sisällä olevien isoisän tuhkien syömisen ei todettu olevan kannibalismia, eikä opiskelija saanut siitä syytettä. Kukaan ei sairastunut keksien syömisestä, ainakaan fyysisellä tavalla.
Lähde: Mirror
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Feissarimokat: Paulan harmitus – tajusiko mies mustikkamehun olleen ilmaista?
- Feissarimokat: Etsitään kyytiä Espanjaan – mukana lukeva koira
- Feissarimokat: Älä valehtele lääkärille – voit jäädä siitä kiinni
- Saija on ollut Mikan luona yötä – Mika murjaisee vitsin
- Feissarimokat: ”Apua, mitä kieltä puhutaan Ruotsissa?”
- Nainen, tämän nimesi sinusta kertoo: ”Anna ei todellakaan anna…”
- Feissarimokat: ”Laitoin unenpöpperössä valkosipulia alapäähän” – aromipesä sai uuden merkityksen
- Tämä ei ole kesän rakkaustarina – vaikka niin luulet
- Näistä asioista ovat turistit valittaneet: ”Hyttynen puraisi minua”
- Vangin vähäisille vieraille löytyy yllättävän hyvä syy
- Feissarimokat: Paulan harmitus – tajusiko mies mustikkamehun olleen ilmaista?
- Vaimon vitsi meni läpi tai niin hän luuli – joutui lopulta itkemään
- Miehen taskusta löytyy hevosen puhelinnumero – paha juttu
- Feissarimokat: ”Olen jumissa, koska kävelymatkaa on 2 km”
- Feissarimokat: Petri kertoo hulvattomasta bussimatkastaan kirjan kanssa
- Oho, hän on itsellekin liian kallis
- Feissarimokat: Helle sekoitti jo päät näin pahasti, että menettää kengät?
- Feissarimokat: Sara saa bussissa hullun maineen – helppoa