10 asiaa, joita sinkkunaiset todella tekevät!
1. Olet pohtinut, millaista olisi olla naimisissa ystäväsi puolison kanssa

Ystäväsi ja hänen miehensä ovat oikea esimerkkipariskunta. ”Mitenköhän minä sopisin yhteen hänen kanssaan…?”
2. Ostat jokaisille ensitreffeillesi uuden asukokonaisuuden
Siitäkin huolimatta että vaatekaappisi jo valmiiksi pursuaa vaatteita!
3. Saatat päästää ihokarvasi rehottamaan suorastaan hävyttömäksi

Ei seksiä tiedossa? Sheiveri pääsee lomalle!
4. Olet tehnyt Pinterestiin hääaiheisen taulun ja lisännyt sinne kuvia häämekoista. Vähintäänkin tykkäilet hääaiheisista inspiraatiokuvista Instagramissa, vaikka olisit itse sinkku.

Tiedät ettet ole sinkku lopun elämääsi ja menet vielä naimisiin joku kaunis päivä. Miksi sinkkuutesi pitäisi estää suunnittelemasta tulevia häitäsi ja unelmoimasta mitä upeimmista hääpuvuista?
5. Sinkkunaisen oma mielipide sinkkuudesta vaihtelee vähän väliä – sinkkuna oleminen on oikein mukavaa, vai onko sittenkään?
Ensin tunnet itsesi itsenäiseksi, vapaaksi taivaan linnuksi, jota ei estä kukaan eikä mikään. Hetken päästä kuitenkin unelmoit elämäsi rakkauden löytämisestä (sekä tietenkin leffakaverista ja iltojen kuherteluseurasta).
6. Kysyt hyvin usein: ”Onko hän sinkku?”

Kahvilassa ystäväsi kertoo uudesta miespuolisesta työkaveristaan, joka on älykäs, hauska ja kaiken lisäksi komeakin. ”Onko hän sinkku?”, kysyt. Tottakai sinun täytyy tietää, jos voisit vaikka päästä tapaamaan tätä kultakimpaletta ystäväsi kautta.
7. Innostut, kun ystäväsi ja hänen renttupoikaystävänsä välit tulehtuvat

Jos mies olisi enemmän ystäväsi tasoa, et todellakaan toivoisi heidän eroavan. Mutta kun kyseessä on poikaystävä, joka ei todellakaan ansaitsisi ystäväsi arvoista naista, oikeasti toivot että voisit olla sinkkuja yhdessä.
8. Koet ohimeneviä ihastuksia useita kertoja päivässä
Tämä on luultavasti sinkkuuden parhaita puolia. Saat rauhassa tsekkailla kaikkia vastaantulevia komistuksia, oli kyseessä sitten yliopisto, kuntosali tai yökerho. Maailma on sinun (tai ainakin voit unelmoida niin)!
9. Kun klubilla soi Beyoncén ”All the single ladies”, tanssilattia on sinun!
Tämän voivat kaikki sinkkunaiset tunnustaa. ”Vapaus! Olemme upeita! Me emme tarvitse miehiä!” Dance like nobody is watching…
10. Käyt jatkuvaa mielentaistoa siitä, onko satunnainen seksi todella sen arvoista, että se ei edes oikeasti tunnu niin hyvältä?

Vakituinen kumppani on jo oppinut, mistä pidät sängyssä. Voi kunpa yhden illan jutuissakin voisi hypätä suoraan siihen vaiheeseen!
LUE MYÖS:
🎁 Huipputarjous jatkuu: 10 euron kierrätysvapaa megakierros Reactoonz-peliin – vain 1 eurolla!
- Peli: Reactoonz
- Vain uusille asiakkaille!
- Rouvan auto sammui – mies käveli viereen ja esitti törkeän kysymyksen
- Feissarimokat: Suomen kiero kieli sekoitti hänet – velikin on sisarus
- Feissarimokat: Täällä kasvatetaan makaroneja!
- Feissarimokat: Paula esitti naapurilleen liian henkilökohtaisen kysymyksen?
- Feissarimokat: Lapsi näki vuosien jälkeen maisemia – äiti turhaantui
- Feissarimokat: Söin makkaran – tai luulin niin
- Feissarimokat: Postilla joudutaan tekemään joskus turhaa työtä?
- Feissarimokat: Onko vuokraa maksettava joka kuukausi?
- Mies oli kännissä kuin käki – ”Kukkui kolmesti yöllä”
- Feissarimokat: Sarjojen katsominen on vaikeaa – tässä todiste
- Mies maistaa vaimon outoa keittoa – karmea loppu koitti
- Feissarimokat: Nainen haluaa rakkauskirjeen – ja lopulta eron
- Feissarimokat: Laivan hissi putosi – Janne kokeili painajaista uudelleen
- Feissarimokat: Katia on pihalla? – ”Miksi kysyttiin henkkareita?”
- Feissarimokat: Miten kirkua taipuu? – katso ”oikeat” vastaukset
- Feissarimokat: Voiko koiralle antaa ihmisen nimen?
- Feissarimokat: Postilla joudutaan tekemään joskus turhaa työtä?
- Kalle lähetti viestin väärälle henkilölle – mokalla oli huikeat seuraukset



