Mies elää metsässä kannon alla ja harjaa hampaansa männynkävyillä!
Kuva: nationalgeographic
Mies nimeltä Mich Dodge päätti karata Washingtonin keskusta-alueen meteliä ja muutti keskelle metsää asustelemaan puunkannon alle. Miehen päivittäiset rutiinit koostuvat itse oman ruokansa metsästämisestä sekä paljain varpain ympäri metsää talsimisesta. Tämä vapauttava elämäntyyli on antanut miehelle täysin uuden perspektiivin elämiseen.
Mies on saanut lempinimen ”Paljasjalkainen Sensei”, sillä hän ei käytä lainkaan kenkiä. Kengät aiheuttavat hänelle sanojensa mukaan turhia selkäkipuja sekä varpaiden kovettumia. Mies kertoo, kuinka paljain jaloin luonnossa asteleminen vahvistaa hänen sidettään itse luontoäitiin!
”Ei ole juurikaan mitä en söisi. Syön päivittäin mitä erilaisempia ruokia. Kun metsässä asustelevat puumat tappavat esimerkiksi hirven, niin koko metsän eläinkunta hyppää suoraan saaliin kimppuun. Minä teen samoin, sillä mahani ohjaa minut syömään mitä erilaisempia ruokia, muiden luonnon asukkaiden tavoin”, saalistamalla selviytymään oppinut mies kertoo.
Mies kertoo myös, kuinka törmää usein kuolleisiin eläimiin, jotka ovat jääneet läheisellä ajotiellä autojen yliajamiksi. Monet ihmiset vieroksuvat yliajetuiden eläinten syömistä, mutta mies kehuu, kuinka se on vain hyvää lihaa muiden lihojen joukossa.
Mies kertoo, kuitenkin heikkoudestaan suklaakekseihin, joita hänellä on jemmassa herkutteluhetkien varalta!
Katso video miehen uskomattomasta elämästä!
lähde
LUE MYÖS:
Vain Tuohen vanhoille asiakkaille: 1€ talletuksella 30 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta!
- Talleta 1€
- Saat heti 30 ilmaiskierrosta!
- FM: Yllättävä jumi esti viemästä koiraa yöllä lenkille
- Feissarimokat: Nainen peruu häät – naurettava syy
- FM: Koiran hätä aiheuttaa omistajalle pahemman hädän
- FM: Uskaltaisitko ostaa tätä sohvaa?
- Tätä Lapin ruokaa ei kannata etelässä syödä – seuraus ei ole hulvaton
- Feissarimokat: Kevät ja sähköskuutit ongelmineen ovat taas täällä!
- Kalle ilmoitti nimensä hassulla tavalla – menikö oikein?
- Feissarimokat: Jos on kissa, ei saa lähteä lomalle
- Feissarimokat: Taajamat ja bussit puhuttavat – kuka on oikeassa ja kumpi väistää?
- Vanhat herrat ovat ”hyväkuntoisia” – vain yksi vika
- Feissarimokat: Näin Pihla mokasi työhakemuksessaan – vain yksi sana riitti
- Hullut soutelevat entistä hullummalla tavalla, kun heitä neuvotaan
- Vanhat herrat ovat ”hyväkuntoisia” – vain yksi vika
- Kalle ilmoitti nimensä hassulla tavalla – menikö oikein?
- Feissarimokat: Lapsen lakki putoaa mereen – auttaja saa pahat haukut
- Feissarimokat: Näin vessahädästä selviää ilman vessaa
- FM: Koiran hätä aiheuttaa omistajalle pahemman hädän
- Kullankaivajan vaimo järjesti yllätyksen taivaanportilla