Bam Margera jätti alkoholin ja julkaisi hyväntekeväisyyskampanjan
Kuva: bamargeraworld.com
Bam Margera avautuu kotisivuillaan elämänmuutoksestaan, johon keskeisenä osana kuuluu alkoholin jättäminen kokonaan. Muutama vuosi sitten hyvän ystävän, Ryan Dunnin, kuoltua Margeran ongelmat alkoholin kanssa pahenivat. Mies kertoo kärsineensä pahoista masennuksen oireista, joka ajoi hänet turvautumaan alkoholiin. ”Olin vihainen siitä mihin elämäni oli menossa, olin vihainen itselleni, vanhemmilleni, ystävilleni jotka yrittivät vain auttaa ja koko maailmalle”, Bam kertoo kotisivuillaan. Surunsa hän yritti hukuttaa alkoholiin, mutta asiat menivät vain huonompaan suuntaan.
Neljä kuukautta sitten Bam Margera kuitenkin otti itseään niskasta kiinni ja päätti tehdä elämänmuutoksen. Hän ilmottautui yhdessä äitinsä April Margeran kanssa realityohjelma Family Therapyn uudelle tuotantokaudelle. Samalla hän lupasi itselleen ja muille jättävänsä alkoholin.
”Olen ollut selvänä siitä asti, voitteko uskoa sitä? Jos minä pystyn taistelemaan addiktiotani vastaan, te pystytte myös! Nyt voin paremmin kuin moneen vuoteen”, Margera kannustaa. Miehen taistelua irti alkoholista tullaan seuraamaan ensi vuoden alussa Amerikan VH1-kanavalla alkavassa ohjelmassa.

LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Oletko saanut 90-luvusta yliannostuksen? – tässä sen merkit
- Feissarimokat: asiakas on oikeassa – myös kalatiskillä
- Feissarimokat: Voiko enää hauskempaa puhelua saada klo 5 aamulla? – ei voi
- Rouvan auto sammui – mies esitti törkeän kysymyksen
- Tämä aivopähkinä pistää pään sekaisin
- Miksi Esa Ollikaisen on turha yrittää soittaa apua?
- Nimiärsytykset: ”Nimeni on MaijaviivaLiisa”
- Hekö ovat Suomen kamalimmat vuokralaiset?
- Poliisi on pysäyttänyt miehen, jolla onkin oletettua suurempi ongelma
- Feissarimokat: Pyykit jumissa eikä kiinteistöhuolto auta – mitä tehdä?
- Feissarimokat: Neuvolantäti kirjoitti ylös omiaan
- Feissarimokat: Vaimo lämmitti saunan väärän – vain mies sai muistutuksen
- Feissarimokat: Älä siinä syytä kakanhajusta humalaista naapuriasi
- Feissarimokat: ”Jos äiti haluaa pitää vapaata, pitää hän vanhemmuutta työnä?”
- Uskomaton juttu: Vaarin dementia olikin luultua pahempi
- Tämä aivopähkinä pistää pään sekaisin
- Feissarimokat: Ei Paula, ei tällaista kysytä naapurilta
- Feissarimokat: Isä miellyttää nälkäistä teiniään – epäonnistuu pahimalla mahdollisella tavalla