Voi Taina, kun on joutunut maksamaan oikeastaan ihan turhasta. Ehkä se on kuitenkin tehnyt tuosta salaatista maittavampaa? Hän maksoi siitä kolminkertaisen hinnan ja ihan omaa syytä se. Hän saattoi ostaa tuon mukaan maailman parasta salaattia.

– Tainalta ihailtavaa suomalaisuutta. Suorastaan oppikirjamainen esimerkki. Tuossa vaiheessahan salaattia ei voi jättää syömättä oli se sitten kuinka kauheaa tahansa. Jos kaveri kysyy, niin se on toki todella hyvää, kommentoi joku Tainan tekoa.

Uskaltaakohan Taina käyttää enää automaattikassaa? Ehkä ei kannattaisi, koska noin voi käydä muulloinkin, kuten tällä alla olevalla.

– Olen Tainan hengenheimolainen. Piippasin sipsipussin vahingossa kahdesti, mutten halunnut vaivata ihmiskassaa kun oli jo valmiiksi jotain säätöä sen kassalla. Maksoin tuplat, paljastaa joku muukin tehneen.

Lue tästä alta, miten Tainalle kävi niin, että salaatti tuli maksamaan enemmän kuin mikä sen oikea hinta oli.

Kallis salaatti.

Lähde ja kuva: Feissarimokat

LUE MYÖS