He ovat Suomen 5 rohkeinta miestä
Tässä on Suomen 5 rohkeinta miestä:
1. Pekka Seinäjoelta: Pekka, joka tulee myöhään kännissä kotiin, yltympäri huulipunan jäljissä ja haisee naisen parfyymille, läpsäyttää vaimonsa takamukselle ja sanoo: ”Sä oot sitten seuraava!”
2. Timo Oulusta: Vaimo oli makuuhuoneessa sängyssä lukemassa kun Timo käveli makuuhuoneeseen puhallettava lammas kainalossaan. ”Tässä on se lehmä, jonka kanssa harrastan seksiä kun sulla on päänsärky.” ”Toi on kyllä lammas”, vaimo kommentoi. ”Mä puhunkin nyt lampaalle”, Timo vastasi.
3. Mikko (pultsari) Tyrnävältä: Nainen oli ostoksilla paikallisessa S-marketissa ja poimi kauppakoriinsa 2 litraa maitoa, rasiallisen kananmunia, 2 litraa tuoremehua, salaattia, tomaatteja ja kahvipaketin. Ulko-oven vieressä oli Mikko tarkkailemassa naista kun hän nosti tavarat kassan hihnalle. Hetken jälkeen Mikko lausui: ”Oot varmaan sinkku.”
Nainen säikähti hieman, mutta häntä kiinnosti myös tietää miten juoppo oli voinut tietää hänen siviilisäätynsä, koska hän oli todellakin sinkku. Hän tarkasti nopeasti ostamansa tuotteet, mutta ei löytänyt niistä yhtään merkkiä, mikä olisi voinut paljastaa häntä sinkuksi. Loppujen lopuksi hänen oli pakko myöntää juopolle: ”Niin olen, mutta mistä tiesit? ”Koska oot niin s**t***n ruma.” vastasi Mikko.
4. Kari Kuopiosta: Kari huomaa vaimonsa pakkaavan matkalaukkunsa, joten kysyy: ”Mitä teet?” Nainen vastaa: ”Pakkaan tavaroitani ja muutan Lontooseen. Olen kuullut, että siellä maksetaan naisille 400 puntaa siitä mitä olen antanut sinulle ilmaiseksi” Myöhemmin kun nainen on lähdössä, hän huomaa että Kari on myös pakannut matkalaukkunsa. Hän kysyy: ”Mihin sinä olet lähdössä?” Kari vastaa: ”Tulen mukaan Lontooseen. Haluan nähdä miten pärjäät 800 punnalla vuodessa.”
5. Pentti Pellosta: Mies tuli kotiin umpihumalassa aamuyöllä klo 6. Vaimo oli raivoissaan luudan kanssa ovella odottamassa. Mies tokaisi tyynesti: ”Olitkos siivoamassa vai lentoon lähdössä?
LUE MYÖS
- Feissarimokat: ”Eihän mies voi olla olla hajuvedelle allerginen?”
- Tässä suomalaisessa kaupungissa on ikuinen kesä – energiaa kuluu
- Saija oli yökylässä Mikan luona – vitsin takia ei ollut toista kertaa
- Miehellä on vitsit vähissä – housujen vetoketjun takia
- Omena päivässä pitää lääkärin, ei kun äijät baarista loitolla
- Feissarimokat: Nolo ääni yllätti Haraldin hautajaisissa – nyt selvisi kuka sen aiheutti
- Naiset erehtyivät pahasti – ei ärrävikainen vaan vain savolainen
- Tajuatko tätä? – kerro mikä luku tulee perjantain kohdalle?
- Janita osti punalaputettua lohta – liika-ajattelu pilasi tuotteen
- Koira sai uuden lelun – tapahtui jotain ja se maksoi 305 euroa
- Feissarimokat: Morsian perui häät – syy ihan naurettava
- Tällä firmalla ei ole varaa edes askeleisiin?
- Feissarimokat: Neuvolassa kirjoitettiin lappuun sekavia
- Feissarimokat: Eikö Pipsa Possukaan ole lapselle enää turvallinen?
- Koira sai uuden lelun – tapahtui jotain ja se maksoi 305 euroa
- Naiset erehtyivät pahasti – ei ärrävikainen vaan vain savolainen
- Janita osti punalaputettua lohta – liika-ajattelu pilasi tuotteen
- Feissarimokat: Kassassa tuli viivettä – maiskuttelija mies takana sai palautetta