Näistä asioista ovat turistit valittaneet: ”Ranta oli liian hiekkainen, vedessä oli kaloja…”
Turistit valittavat joskus täysin turhasta:
1. Kohteessamme oli liikaa espanjalaisia ihmisiä. Vastaanottovirkailija puhui espanjaa ja ruoka oli espanjalaista. Kukaan ei kertonut meille, että siellä olisi niin paljon ulkomaalaisia.
2. Ranta oli liian hiekkainen. Meidän piti puhdistaa kaikki palatessamme hotellihuoneeseemme.
3. Lomallani Intiaan olin tyrmistynyt, kun lähes jokainen ravintola tarjoili currya. En pidä tulisesta ruoasta.
4. Varasimme retken vesipuistoon, mutta kukaan ei kertonut, että meillä pitäisi olla siellä mukana omat uikkarit ja pyyhkeet. Oletimme, että ne kuuluivat retken hintaan.
5. Puerto Vallartan kauppiaat ovat laiskoja, koska sulkevat kaupat iltapäiväksi. Se pitäisi kieltää, sillä minun täytyy usein ostaa tavaroita siestan aikana.
6. Huomasimme, että hiekka ei ollut samanlaista kuin esitteessä. Esitteessä hiekka oli valkoista, mutta todellisuudessa se oli enemmänkin keltaista.
7. Rannalla ei pitäisi päästää ihmisiä yläosattomissa. Ne veivät mieheni huomion, vaikka hän halusi vain rentoutua.
8. Kukaan ei kertonut meille, että vedessä olisi kaloja. Lapsia pelotti.
9. Esitteessä kerrottiin, että huoneessa on täysin varusteltu keittiö, mutta siellä ei ollut kananmunanleikkaajaa.
10. Olimme lomalla Espanjassa ja meillä oli ongelma taksikuskien kanssa, koska he olivat kaikki espanjalaisia.
11. Tiet olivat epätasaisia ja kuoppaisia, joten emme voineet lukea opaskirjaa bussimatkalla hotelliin. Siksi emme tienneet monista asioista, jotka olisivat tehneet lomastamme hauskemman.
12. Paluulento Jamaicalta Englantiin kesti yhdeksän tuntia, mutta amerikkalaisilla paluulento kesti vain kolme tuntia. Se tuntui epäreilulta.
13. Meidän yksiömme oli huomattavasti pienempi verrattuna ystäviemme kolmioon.
14. Esitteessä luki ”Ei kampaajia alueella”. Olemme tulevia kampaajia, ja siksi meidän palvelemisemme oli muita hitaampaa.
15. Matkaoppaassa pitäisi mainita, että lähikauppa ei myy oikeanlaisia keksejä ja pähkinöitä.
16. Meidän piti jonottaa veneeseen pääsyä ulkona eikä siellä ollut ilmastointia.
17. Matkanjärjestäjän velvollisuus on kertoa äänekkäistä vieraista jo ennen matkaa.
18. Hyttynen puraisi minua. Esitteessä ei ollut mainintaa hyttysistä.
19. Minä ja puolisoni toivoimme varatessamme kahta erillistä sänkyä, mutta silti meidät pantiin huoneeseen, jossa oli yksi iso sänky. Pidämme teitä vastuullisena ja haluamme rahat takaisin, koska tulin raskaaksi. Niin ei olisi tapahtunut, jos olisitte toimineet kuten toivoimme.
Lähde: Huumorikuvat, -videot ja vitsit
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Feissarimokat: Nämä Annet ovat liian usein vaaraksi liikenteessä
- Feissarimokat: Kamalia kitupiikkien hankkimia joululahjoja
- Feissarimokat: Mitä hillua tarkoittaa?
- Feissarimokat: Missä maailmassa Katia oikein elää?
- Feissarimokat: Nämä matkat jäivät typeryyden takia kokematta
- Jodel-mokia: Kastelin vahingossa kaktusta
- Feissarimokat: ”Apua, mitä kieltä Ruotsissa puhutaan?”
- Feissarimokat: Saksalainen itsepalvelukassa hämmentää – ”Kuitteja tulostuu kolme”
- Elina mokasi itsepalvelukassalla – häpeä ajoi kuukauden kauemmas kauppaan
- Hyi! Mies pesi astianpesukoneeseen kuulumattoman asian
- Feissarimokat: Näin yhdestä nimestä syntyy muita nimiä – hauskaa?
- Nainen selvittää autovarkaasta asian – ei tee tiedolla mitään
- Feissarimokat: Nämä matkat jäivät typeryyden takia kokematta
- Feissarimokat: Pyydettiin i-kirjaimella alkavia tytön nimiä – jokin ei täsmää
- Firmalla ei ole varaa edes työmatkoihin
- Elina mokasi itsepalvelukassalla – häpeä ajoi kuukauden kauemmas kauppaan
- Feissarimokat: Missä maailmassa Katia oikein elää?
- Feissarimokat: Mitä hillua tarkoittaa?