Isä tekee tyttärelleen vääränlaiset eväät – joutui rehtorin puhutteluun

Millainen voisi olla pahin mahdollinen eväs, jonka vanhempi voi lapselleen tehdä, jolle lapsi ei olisi kuitenkaan allerginen eikä kyse olisi myrkyllisestä eväästä?
Eräs isä oli tehnyt tyttärelleen kouluun eväät, jotka olivat ehkä pahimmat mahdolliset. Hän ei ollut oikeasti tarkoittanut niitä tyttärelleen, vaan vaimolleen. Eväät olivat sekoittuneet keskenään. Tässä voi vain ihmetellä, että miksi hän edes vaimolleen teki sellaiset.
Kyseessä olivat eväsleivät, jotka oli voideltu erittäin tulisella kastikkeella. Kun tytär oli puraissut leipää, oli hän oksentanut ne ulos. Hänen oli viety terveydenhoitajan vastaanotolle, jossa oli pian huomattu mistä oli kyse.
Isä oli kutsuttu kouluun rehtorin puhutteluun. Rehtori oli ymmärtänyt, että virheitä sattuu, mutta samalla muistuttanut kuinka tulinen ruoka voi olla lapsille jopa vaarallista.
Onneksi isä ja tytär kykenivät myöhemmin nauramaan yhdessä tälle sattumukselle.
Lähde: Mirror
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Feissarimokat: Kauppa on menossa kiinni – vieläkö ehtii napata viime hetken ostokset?
- Päivän vitsi: Rikkaalla rouvalla on riesanaan Börje
- Tyhmä tyyppi voittaa viisaan – ihan pokkana, ilman hajua asiasta!
- Nainen kirjoittaa jäähyväiset – saa vastaukseksi pilkallisen tanssin
- Ossi ja juhannuksen epäsuhtaiset juomat
- Feissarimokat: Keskuudestamme poistunut mummo otti yllättäen yhteyttä
- Nainen keksi: Näin uimarenkaasta pääsee nopeasti eroon
- Feissarimokat: Mikä suomalainen sana alkaa nen -tavulla? katso erikoinen vastaus
- Päivän vitsi: Bussikuskin outo tapa – siksi bussi oli joko myöhässä tai etuajassa
- Päivän vitsi: Ladaakin voi ladata