Oletko kaljuuntumassa? – Ei hätää, koska ongelmaan löytyy keittiöstä oiva ratkaisu
Lähes jokainen haaveilee paksuista ja terveistä hiuksista, mutta kaikilla ei valitettavasti ole mahdollisuutta peikkotukkaan. Sille voi kuitenkin tehdä jotain, jos hiuksia tuntuu tippuvan päästä liian paljon, jolloin päässä voi olla kaljuja kohtia tai muuten vain liian vähän karvaa. Express -sivusto on jakanut tätä hyvää uutista ja Sketsi.net jakaa tätä iloiten vielä eteenpäin omille lukijoilleen.
Nimittäin terveysasiantuntijoiden mukaan tässä tilanteessa ei tarvitse lähteä shoppailemaan kalliita aineita, vaan monilla riittää pelkkä omassa tai vaikka tutun keittiössä vierailu. Jos sieltä löytyy omenasiiderietikkaa, se on juuri se ratkaisu kaljuuntumisongelmaan.
Jos karvatupet tukkeutuvat ja niissä ei ole öljyä, kertyy niihin bakteereja, joka johtaa hiustenlähtöön ja mahdollisesti jopa kaljuuntumiseen. Tämän asian korjaamisessa omenasiiderietikka auttaa siten, että se pitää bakteerit poissa ja pH-tason sopivana. Ja juuri se stimuloi hiukset kasvamaan.
Tämä keittiön ihmeaine auttaa myös hilseongelmassa. Se myös tekee hiuksista kiiltävät, vahvemmat ja hyvinvoivan näköiset, joten tuskin kukaan voi sanoa, että ei tarvitse tämän keittiön taikaliemen apua.
Ei muuta kuin valelemaan päätä ja odottelemaan tuloksia!
Lähde: Express
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Feissarimokat: Koirat otetaan mukaan kauppaan, vaikka väkisillä – sitähän ei kysytty
- Mies katsoo takana olevan auton rekkaria ja nauraa – nainen ei tajua
- Kassaneiti sai sitä mitä tilasi!
- Feissarimokat: Päivillä on ennätys avainten hukkaammisessa?
- FM: ”Maksoin 37 kuukautta liikaa vuokraa – näin kävi”
- FM: Viivi laittoi saunan päälle – mies sai loppuiän muiston
- Feissarimokat: Tätä kissaihmistä eivät ymmärrä edes kissaihmiset?
- Lahtiset menevät hammaslääkäriin – kumpi onkaan potilas?
- Feissarimokat: Tauno keksi maksullisen kirjaston?
- Mies puristaa sitruunasta enemmän mehua kuin muut – syy naurattaa
- Feissarimokat: Nainen peruu häät – naurettava syy
- Kalle ilmoitti nimensä hassulla tavalla – menikö oikein?
- FM: Koiran hätä aiheuttaa omistajalle pahemman hädän
- FM: Nakit ja veriletut sopivat kasvissyöjille?
- FM: Viivi laittoi saunan päälle – mies sai loppuiän muiston
- FM: Saitko sinäkin kutsun Ronjan rippijuhliin?
- FM: ”Maksoin 37 kuukautta liikaa vuokraa – näin kävi”
- Feissarimokat: Jos on kissa, ei saa lähteä lomalle