Vinkit viime hetken halloween asuun – nämä asut valmistat helposti itse kotona
Zombie-halloween asu. Tämän asun valmistat helposti ja nopeasti kotona. Pukeudu valkoisiin vaatteisiin ja kiepauta rulla sideharsoa itsesi ympäri. Sotkemalla vaatteita ja sideharsoa meikeillä ja vaikkapa ketsupilla saat asusta dramaattisemman. Naamameikillä asusta saa viimeisteltyä täydellisen.

Tikku ukko: Tämä hauska halloween asu saa varmasti pisteitä missä tahansa juhlissa. Pue päällesi valkoiset vaatteet ja piirrä niihin tussilla musta tikku-ukon mallinen kuvio. Voit käyttää myös mustaa teippiä. Asun viimeistelemiseksi voit rakentaa pahvista vielä itsellesi naamarin.
Tämä asu herättää varmasti hilpeyttä. Pukeudu Breaking Bad hahmoksi, jos sinulta löytyy kotoa vihreä kauluspaita, leluase ja kulahtaneet silmälasit.
Onko koko kaveriporukka vielä ilman halloween asua? Ei hätää, sillä Agenteiksi pukeutuneina olette varmasti juhlien tyylikkäimmät. Tämän halloween puvun voi valmistaa itse nopeasti ja helposti. Muutaman euron aurinkolaseja ja leluaseita myydään jo lähes jokaisessa supermarketissa.
Halloween asut lapsille 1: Tämän tytön leppäkerttu-asu on helppo valmistaa. Asuun tarvitset mustat housut, punaisen paidan ja palan punaista kangasta, johon piirrätte mustat pallot. Tarvittaessa asun voi viimeistellä punaisella hiuspannalla, johon rakennetaan sarvet.
Halloween asut lapsille 2: Lapsesta saa tehtyä piirroshahmon helpolla ja nopealla kikalla. Käytä vihreää tai jotain muuta erikoisen väristä neuletta ja kiinnitä siihen valkoiset lelupallot, joihin on maalattu mustalla tussilla silmät.
Tämä nerokas halloween asu on sekä tyylikäs että helppo. Pukeudu mykkäelokuvan hahmoksi helposti kotikonstein.

Tämä tyttö näyttää mallia, miten pukeutua Meksikolaisen Pinata-teeman mukaisesti. Asuun tarvitset vain erivärisiä paperiarkkeja, sakset ja hieman kärsivällisyyttä.
Jos taidot tai aika ei riitä mihinkään ylläolevista puvuista on olemassa vielä pari vaihtoehtoa. Tämä kotitekoinen Halloween asu sopii erityisesti nörteille tai tietotekniikka-alan naamiaisiin.

Seuraava kaksikko näyttää mallia tutusta ja turvallisesta Haamu-halloween asusta. Tämän asun voit rakentaa kotona helposti ja nopeasti vain valkoista lakanaa käyttämällä.
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Lapsi luulee mummolla olevan erikoistaitoja – no onko?
- Feissarimokat: Päiväkahvit ja muut joillekin epäselvät termit
- Feissarimokat: Lahdessa taitaa olla pulaa äidinkielenopettajista?
- Feissarimokat: Vihannes korvasi vihanneksen – nainen suuttui
- Feissarimokat: Tekokynttilät ovat liian aidon näköisiä?
- Feissarimokat: Poikaa ei kiinnostanut koulu – hulvaton teko
- Feissarimokat: Taas uusia sanavääntelyitä!
- Eskon muisti petti – vai sittenkin näkö?
- Feissarimokat: Tytön uikkareista löytyy kala – ”Pistäpä tyttö narun päähän…”
- Feissarimokat: Jaanan asunnossa kummittelee – ”Onko asunnnossa kuollut joku?”
- Vaimon vitsi meni läpi tai niin hän luuli – joutui lopulta itkemään
- Miehen taskusta löytyy hevosen puhelinnumero – paha juttu
- Feissarimokat: ”Olen jumissa, koska kävelymatkaa on 2 km”
- Feissarimokat: Petri kertoo hulvattomasta bussimatkastaan kirjan kanssa
- Auliksella on kaamea kankkunen – teepussi pelastaisi aamun
- Kallen matikan numero nousee, koska paloauton sireenit ulvovat
- Oho, hän on itsellekin liian kallis
- Feissarimokat: Helle sekoitti jo päät näin pahasti, että menettää kengät?