Naisen piparkakkutalossa asusteli yllättävä asukas – tätä sinäkin olisit säikähtänyt!
Piparkakkutaloja tehdään nyt urakalla, koska joulu on jo lähellä.
Australiassa asuva, Katie Gompertz, ei tehnyt piparkakkutaloaan itse, vaan osti sen valmiina kaupasta. Mutta talossa olikin jo asukas, jonka hän kotonaan huomasi. Hänen oli tarkoitus näpsäistä talosta pieni palanen, jonka hän söisi teen kera. Mutta se jäi tekemättä, koska hän huomasi talon sisällä olevan hämähäkin.
Australiassa elää paljon hämähäkkejä, mutta tämän piparkakkutalon asukkaana oleva hämähäkki ei ole sielläkään kovin yleinen.
Piparkakkutalossa asusteleva hämähäkki oli erittäin suuri jahtihämähäkki. Eikä se ollut piparkakkutalossa edes yksin, vaan se oli ehtinyt munimaan sinne uusia tulokkaita. Katie ei ollut itse tästä asukkaasta kovin mielissään, mutta hänen 6-vuotias tyttärensä piti piparkakkutalon asukasta mahtavana asiana.
Katie laittoi piparkakkutalon ulos ja toivoi, että hämähäkki lähtisi sieltä takaisin luontoon, jonne se kuuluu. Tämän tapahtuman jälkeen Katie aikoo tehdä piparkakkutalonsa itse, jotta tällaisia sala-asukkaita ei tulisi enää mukaan kaupasta kotiin.
Käy katsomassa (jos uskallat) täältä kuvaa tästä suuresta hämähäkistä, joka asusteli Katien piparkakkutalossa.
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Muistattehan, että äitienpäivä on joka päivä!
- Feissarimokat: Maailman hirvein sana selvisi
- Paavon päiväkoti käy retkellä – äiti pelästyy
- Feissarimokat: Tämä päivitys toimii hyvänä ehkäisymenetelmänä?
- Perheen kaikilla lapsilla on sama nimi – syy on tämä
- Onko sinullakin tämä outo nimenkääntötapa? – Jussi pitää sairautena
- Sakke kertoo: ”Anoppini on munkinpesijämummo”
- Feissarimokat: Mikä on avo-kassukka tai kimppali-pulla?
- Lue miten hulvattomasti erään miehen vappu sujui
- Feissarimokat: Ethän vain tarjonnut vappuna lapsille simaa?
- FM: Viivi laittoi saunan päälle – mies sai loppuiän muiston
- Koulussa kysellään liikaa – Esko saa korvapuustin
- FM: ”Maksoin 37 kuukautta liikaa vuokraa – näin kävi”
- Matti juo maitokahvia ja Veikolle tulee sen takia kiire
- Rikkaalla rouvalla on riesanaan tottelevainen Börje
- Feissarimokat: Haluan kuluttamani rahat takaisin – ei onnistu?
- FM: Ruusupuskan kasvattaminen onkin näin helppoa
- FM: Varashälyttimet soivat 2 vuoden ajan – syyllinen löytyi ja se nauratti