Päivän vitsi

Mies meni eläintarhaan ja huomasi, että eläintenhoitaja yritti piristää hevosta, joka näytti todella masentuneelta. Ei auttaneet herkut eikä pehmusteet, hevonen vain murjotti. Mies tarjoutui lyömään eläintehoitajan kanssa vetoa, että saa hevosen nauramaan. Epätoivoissaan eläintenhoitaja otti vedon vastaan ja panokseksi pistettiin satanen. Noh, mies kävelee nurkan taakse hevosen kanssa ja kun hän hetken päästä palaa, on hevonen tikahtua nauruun.
”Ei perkule sentään, kyllä sinä tämän satasesi ansaitset,” sanoi eläintenhoitaja ladellen kaksikymppisiä miehen käteen. Seuraavaksi mies kysyi, josko eläintenhoitaja vielä haluaisi lyödä vetoa, että saa saman hevosen vielä itkemäänkin. ”Tässäpä oiva tilaisuus saada tuo saturainen takaisin,” tuumi eläintenhoitaja, joten mies talutti hepan taas nurkan taakse ja kohta hevonen ja mies kävelivät nurkan takaa, hevonen villisti itkien.
”Ei saatana, miten ihmeessä sä nyt tollein ton hevosen saat sua totteleen? Kuules, saat vielä satasen lisää jos kerrot miten teit ton!”
”No, ekalla kerralla minä sanoin sille, että ´mul on isompi ku sulla,’ ja tokalla kerralla mä sitten näytin sille”
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Tyhmä tyyppi voittaa viisaan – ihan pokkana, ilman hajua asiasta!
- Nainen kirjoittaa jäähyväiset – saa vastaukseksi pilkallisen tanssin
- Ossi ja juhannuksen epäsuhtaiset juomat
- Feissarimokat: Keskuudestamme poistunut mummo otti yllättäen yhteyttä
- Nainen keksi: Näin uimarenkaasta pääsee nopeasti eroon
- Feissarimokat: Mikä suomalainen sana alkaa nen -tavulla? katso erikoinen vastaus
- Päivän vitsi: Bussikuskin outo tapa – siksi bussi oli joko myöhässä tai etuajassa
- Päivän vitsi: Ladaakin voi ladata
- Nämä niksit eivät sovellu Pirkkaan: ”Jos kahvi ei enää piristä, kaada kuppi…”
- Rantavahti on kateellinen ja typerä – sillä on myös peruna takamuksissa
- Rantavahti on kateellinen ja typerä – sillä on myös peruna takamuksissa
- Päivän vitsi: Koulussa kysellään liikaa – Esko saa korvapuustin
- Jokaisella ammatilla on oma ammattitauti – katso mikä omasi on
- Päivän vitsi: Gynekologi olikin maailman paras maalari
- Sisäkkö paljastuu eteväksi – puutarhuri sai samalla potkut
- Feissarimokat: Mikä suomalainen sana alkaa nen -tavulla? katso erikoinen vastaus
- Poika yrittää tosissaan totella äitiään, mutta se ei tunnu onnistuvan
- Ossi ja juhannuksen epäsuhtaiset juomat