Päivän vitsi
Mies meni eläintarhaan ja huomasi, että eläintenhoitaja yritti piristää hevosta, joka näytti todella masentuneelta. Ei auttaneet herkut eikä pehmusteet, hevonen vain murjotti. Mies tarjoutui lyömään eläintehoitajan kanssa vetoa, että saa hevosen nauramaan. Epätoivoissaan eläintenhoitaja otti vedon vastaan ja panokseksi pistettiin satanen. Noh, mies kävelee nurkan taakse hevosen kanssa ja kun hän hetken päästä palaa, on hevonen tikahtua nauruun.
”Ei perkule sentään, kyllä sinä tämän satasesi ansaitset,” sanoi eläintenhoitaja ladellen kaksikymppisiä miehen käteen. Seuraavaksi mies kysyi, josko eläintenhoitaja vielä haluaisi lyödä vetoa, että saa saman hevosen vielä itkemäänkin. ”Tässäpä oiva tilaisuus saada tuo saturainen takaisin,” tuumi eläintenhoitaja, joten mies talutti hepan taas nurkan taakse ja kohta hevonen ja mies kävelivät nurkan takaa, hevonen villisti itkien.
”Ei saatana, miten ihmeessä sä nyt tollein ton hevosen saat sua totteleen? Kuules, saat vielä satasen lisää jos kerrot miten teit ton!”
”No, ekalla kerralla minä sanoin sille, että ´mul on isompi ku sulla,’ ja tokalla kerralla mä sitten näytin sille”
LUE MYÖS:
- Jokke kutsuu vaimoaan rakkaaksi – johtuu unohduksesta
- Feissarimokat: Anu halusi oveen oman sukunimen – huonosti kävi
- Feissarimokat: Näin bändeistä tehdään vähän parempia!
- Feissarimokat: Mitä hillua tarkoittaa?
- Mies on ensimmäistä kertaa kaupungissa – paljastaa maalaisuutensa painamalla nappia
- Feissarimokat: Teinin käytös lennolla ärsyttää isää – ”Osta mulle toi panini”
- Feissarimokat: Väärä väännös pilasi sipsihalut
- Feissarimokat: Näin selviät vessahädästä ilman vessaa
- Samuli mokasi töissä – samalla varmistui varma työpaikka
- Feissarimokat: Haluan kuluttamani rahat takaisin – miksi ei onnistu?
- Feissarimokat: Teinin käytös lennolla ärsyttää isää – ”Osta mulle toi panini”
- Feissarimokat: Neuvolassa kirjoitettiin lappuun sekavia
- Mies on ensimmäistä kertaa kaupungissa – paljastaa maalaisuutensa painamalla nappia
- Naiset erehtyivät pahasti – ei ärrävikainen vaan vain savolainen
- Feissarimokat: Eikö Pipsa Possukaan ole lapselle enää turvallinen?
- Koira sai uuden lelun – tapahtui jotain ja se maksoi 305 euroa
- Feissarimokat: Näin selviät vessahädästä ilman vessaa
- Janita osti punalaputettua lohta – liika-ajattelu pilasi tuotteen